RTK i publikon pamjet brutale të Milan Radojiçiq duke e rrahur kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

RTK ka publikuar videon ku ish nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, shihet duke e goditur…

Rahimaj takohet me Këshilltarin shqiptar të Presidentit Erdogan dhe…

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj, është takuar me Këshilltarin shqiptar të Presidentit Erdogan për…

Zbulohen dy efekte anësore të rralla nga vaksinat anti-COVID nga studimi i 99 milionë personave

Dy efekte anësore të reja, por jashtëzakonisht të rralla, të vaksinës anti-COVID – një çrregullim neurologjik…

Asnjë rast me fruth, tre të prekur me gripin e derrave e dy me COVID-19 – Flasin nga Klinika Infektive

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) janë duke u trajtuar tre pacientë…

11 raste me fruth në Shqipëri

Pas alarmit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për përhapjen e fruthit, janë regjistruar edhe rastet e…

QMF-të të mbingarkuara, Sadiku: Po qarkullojnë tri lloje të gripave

Koha.net shkruan se Rreth 61 mijë vizita të pacientëve me grip sezonal kanë frekuentuar Qendrat e…

Gripi sezonal, mbi 300 pacientë brenda ditës kërkojnë ndihmë mjekësore

Shumë qytetarë të Kosovës ditëve të fundit janë duke u përballur me gripin sezonal, i cili…

Vendimi i Qeverisë së Serbisë: Nga 1 janari lejon veturat me targa RKS në territorin e saj

Qeveria e Serbisë ka vendosur të hënën që të lejojë që veturat me targa RKS të…

Video, Si zhvillohet një aksion i Njësisë së Specializuar të Policisë, K9

Grabitja te ‘ExCoins’, Pronari nga Kamenica flet për Sinjalin: Hajnat u futën me kallashë, morën 45-50 mijë euro.

Gazeta Sinjali raportoi sot për një grabitje të armatosur që ka ndodhur sot në një këmbimore…