Qeveria ndan nga 100 euro për të gjithë fëmijët

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e sotme të kabintetit qeveritar ka bërë…

Rënie drastike e shitjes së banesave – për 6 muaj në Gjilan u shitën vetëm 6

Tash e disa vite kursejmë para për të blerë banesë… Kur kemi shikuar në fillim, çmimi…

Më sulmove fizikisht”, “Mos m’u afro”, publikohen pamjet e incidentit Shqipe-Gani

Një ngjarje e paprecedentë u shënua edhe sot, në shtëpinë më të famshme në vend “Big…

Oda e Mjekëve ngushëllon familjen dhe kolegët për ndarjen nga jeta kirurgu Shaip Morina nga Hodonoci i Kamenicës

Oda e Mjekëve të Kosovës i ka shprehur ngushëllime familjes dhe miqve të Dr.Shaip Morinës i…

Rritet përsëri çmimi i kafes në Zvicër, në 2024 pritet rritja tjetër

Përveç qirave dhe sigurimeve shëndetësore, në Zvicër kohëve të fundit është vërejtur edhe rritja e çmimit…

BQK del me udhëzim për paratë false, thotë se 2-euroshja origjinal s’mund të refuzohet

Çdo ditë e më shumë po shtohet numri i parave falso që po qarkullojnë territorin e…

Gentiana Sermaxhaj zgjedhjet drejtoreshë e BONEVET Kamenica.

Bonevet Kamenica njofton se: ”Me kënaqësi të veçantë ju njoftojmë se, pas një procesi të përzgjedhjes…

Stuhi e ftohtë arktiku po vjen në drejtim të Ballkanit, pritet borë deri 50 centimetra

Një shpërthim i të ftohtit Artik është duke ardhur në drejtim të Evropës lindore, qendrore dhe…

Pamje nga aksidenti pranë liqenit të Badovcit ku mbetën tre persona të lënduar, Policia po merret me rastin

Policia e Kosovës konfirmoi për portalin Sinjali se në këtë aksident trafiku u përfshinë dy automjete.…

Petkoviq: Për shkak të kushteve të Kurtit, votimi i serbëve në Kosovë është i pamundur

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë, Petar Petkoviq, sot përmes një letre ka njoftuar Komisionin…