BQK del me udhëzim për paratë false, thotë se 2-euroshja origjinal s’mund të refuzohet

Çdo ditë e më shumë po shtohet numri i parave falso që po qarkullojnë territorin e…

Gentiana Sermaxhaj zgjedhjet drejtoreshë e BONEVET Kamenica.

Bonevet Kamenica njofton se: ”Me kënaqësi të veçantë ju njoftojmë se, pas një procesi të përzgjedhjes…

Stuhi e ftohtë arktiku po vjen në drejtim të Ballkanit, pritet borë deri 50 centimetra

Një shpërthim i të ftohtit Artik është duke ardhur në drejtim të Evropës lindore, qendrore dhe…

Pamje nga aksidenti pranë liqenit të Badovcit ku mbetën tre persona të lënduar, Policia po merret me rastin

Policia e Kosovës konfirmoi për portalin Sinjali se në këtë aksident trafiku u përfshinë dy automjete.…

Petkoviq: Për shkak të kushteve të Kurtit, votimi i serbëve në Kosovë është i pamundur

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovë, Petar Petkoviq, sot përmes një letre ka njoftuar Komisionin…

Dalin videot nga momenti i plaçkitjes së argjendarisë “Diakos”, në Suharekë

Një grabitje e armatosur si në filma ka ndodhur pasditen e sotme në argjendarinë “Diakos” në…

Në shkollat e Kamenicës është organizuar java e kodimit

Komuna e Kamenicës njofton se Java e Kodimit ishte aktiviteti kryesor që u zhvillua në të…

Krilevë, Inspektorati Komunal sekuestron 2 kamion dhe një eskavator të regjioneve të…

Njoftimi i plotë i Komunës së Kamenicës: Drejtoria për Shërbime Publike, Ambient dhe Inspektorat njofton të…

Surdulli për Abdixhikun: “Nuk ka as erë të rugovizmit e as që i ka hije kur e përmend Rugovën sepse…

Ish kreu i degës së LDK-së në Kamenicë, Shaip Surdulli përmes rrjeteve sociale ka reaguar pas…

Arrestohen 8 doganierë dhe një polic

Prokuroria Speciale e Kosovës ka kryer aksione në disa vende në komunat veriore të Kosovës, ku…