Lajme

Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar rreth përçarjes në Vetëvendosje që ndodhi pasi u bë publik një skandal i brendshëm i kësaj partie. Haziri ka theksuar se është Albin Kurti është ai i ...
Comments Off on Haziri-Albin Kurtit: “Përnime, Albini prej mbaslufte asht tuj u mundue me ba m… me sh… duke..
Lajme

Ankuesi A. M. nga Pozherani i Vitisë raporton në polici rastin e vjedhjes, ku sipas tij, nga persona të dyshuar, gjatë natës iu janë vjedhur nga koteci i tij, 23 biba. Nënkolonel Shaban Azizi, zëvendësdrejtor Rajonal në Drejtorinë ...
Comments Off on Hajnat ia vjedhin bibat (Qurat) nga koteci
Lajme

Planet për moslejimin e plotë të pirjes së duhanit në baret dhe restorantet në Austri janë hedhur poshtë, sipas partisë së krahut të djathtë Partia e Lirisë. Ndalimi, një politikë e qeverisë së shkuar, pritej të hynte në funksion ...
Comments Off on Austria lejon pirjen e duhanit nëpër restorante.
Lajme

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti tha se qeveria Haradinaj i ka ditët e numëruara. Hoti në një konferencë për media tha se brenda ditëve apo javëve kjo qeveri do të shkojë sepse ...
Comments Off on Hoti: Qeveria Haradinaj i ka ditët e numëruara
Teknologji

Nëse iPhonët e serive më të vjetra kanë filluar të ngadalësohen, mund të ketë zgjidhje për këtë problem, ndërrimi i baterisë. Sipas disa testimeve të një përdoruesit të Redditit, bateria ka ndikim të madh tek iPhonët e vjetër, ...
Comments Off on Ndërrimi i baterisë përshpejton iPhonët e vjetër
Lajme

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev. Zaev është pritur me ceremoni shtetërore. Pas takimit Haradinaj-Zaev, të dy kryeministrat do të mbajnë një konferencë për media. Zaev përveç me Haradinajn do të takohet ...
Comments Off on Kryeministri maqedonas Zaev viziton Kosovën, pritet me ceremoni shtetërore
Uncategorized

Shumica nga ne, në atë dollap kryesisht lëmë gjërat e nevojshme, siç janë letrat e kuzhinës, foliet dhe mjete të tilla. Por a i keni bërë ndonjëherë vetes pyetjen se çfarë shërben ai dollap?!  Dollapi poshtë furrës elektrike, ...
Comments Off on JU TË GJITHË E KENI PËRDORUR GABIM DOLLAPIN POSHTË FURRËS, DO TË MAHNITENI PËR ÇKA SHËRBEN
Lajme

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri u ka bërë thirrje aktivistëve të partisë së tij që të mos përçahen. Ai para mediave ka kërkuar nga aktivistët që të mos përdorin gjuhë të rëndë dhe fyese ndaj figurave të ...
Comments Off on Visar Ymeri u lutet aktivistëve: Mos u përçani, mos i fyeni figurat e VV-së
Lajme

Gëzim Morina nga fshati Topanicë i Komunës së Kamenicës, vazhdon të bën shpikje të ndryshme elektronike dhe robotike, ku dhe ka marrë pjesë në disa aktivitete në Amerikë  Edhe pse jo me kushte të duhura, Gëzimi zokonisht ndërton ...
Comments Off on Gëzim Morina nga Topanica, vazhdon të bëjë shpikje të ndryshme në…(Video)