Lajme

Avokati i Popullit në bashkëpunim me Njësinë Komunale për të Drejtat e Njeriut (NJKDNJ-në), sot ka mbajtur aktivitetin “Ditë të hapura me qytetar”, takim ky i cili mbahet një herë në muaj në Komunën e Kamenicës. Gjatë kësaj ...
Comments Off on Kamenicë: AVOKATI I POPULLIT DHE NJËSIA KOMUNALE PËR TË DREJTAT E NJERIUT, NJË HAP MË AFËR QYTETARIT
Lajme

Aktori që ka luajtur Tinky Winky në televizionin e fëmijëve të BBC-së, ‘Teletubbies’ vdiq në moshën 52 vjeçare për shkak të hipotermisë pasi u rrëzua në rrugët e Liverpoolit. Simon Shelton Barnes, baba i tre fëmijëve nga Ampthill ...
Comments Off on Ka ndërruar jetë aktori që luajti “Tinky Winkyn” (Foto)
Lajme

Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti tha sot se në lëvizjen Vetëvendosje nuk ka ndarje, por vetëm disa dorëheqje. Kurti këto komente i bëri në një konferencë për media ku tha se në Vetëvendosje ka mospajtime dhe dorëheqje, por ...
Comments Off on Kurti: Nuk ka ndarje të Vetëvendosjes, vetëm mospajtime
Lajme

“Ajo që kërkoj unë nga jeta ime, Nuk mund të më plotësohet! Ta renovoj pak këtë shtëpizë, të stabilizohem! Me shëndet mirë jam, pas operacionit në sy! Po kam shumë dëshirë që të më vije në vizitë dikush ...
Comments Off on Zenko me prejardhje shqiptare bashkohet me familjen e tij nga Malisheva (VIDEO)
Lajme

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili ka reaguar lidhur me procesin e zgjedhjes së kryetarit të ri të këtij subjekti Albin Kurtin. Ismaili përmes një reagimi në Facebook, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje gjatë tërë këtyre muajve ka ...
Comments Off on FISNIK Ismaili: “Qekjo fitorja e sotme, për mue, është humbja më e madhe e Lëvizjes deri tash”
Lajme

Kryetari i komunës Qëndron Kastrati dhe nënkryetari Faton Jakupi sot u takuan me veprimtarin nga Bursa e Turqisë, Rexhep Gyndyz (Krivaqa), i cili me origjinë është nga komuna e jonë. Rexhepi është kryetar і shoqatës së shqiptarëve në ...
Comments Off on Rexhep Gyndyz (Krivaqa) nga Turqia, sjell një donacion për Komunën e Kamenicës nga Komuna e…
Lajme

Kryetari i komunës Qëndron Kastrati dhe nënkryetari Faton Jakupi sot u takuan me veprimtarin nga Bursa e Turqisë, Rexhep Gyndyz (Krivaqa), i cili me origjinë është nga komuna e jonë. Rexhepi është kryetar і shoqatës së shqiptarëve në ...
Comments Off on Rexhep Gyndyz (Krivaqa) nga Turqia, sjell një donacion për Komunën e Kamenicës nga Komuna e…
Lajme

Në fshatin Korminjan i Ulët, të Komunës së Ranillugut, raportohet se më 20.01.2018 është arrestuar e dyshuara femër serbe pasi që e njëjta dyshohet se nga Kisha kishte vjedhur një shumë të hollash. Në lidhje me rastin është ...
Comments Off on Korminjan: Një serbe arrestohet për vjedhje të rëndë në Kishë
Lajme

Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka shpallur rezultatet paraprake të zgjedhjeve të brendshme për kryetar që u mbajtën gjatë ditës së sotme. Përmes një njoftimi për media, thuhet se është shënuar një numër rekord në pjesëmarrjes ...
Comments Off on Shpallen rezultatet e para për Albin Kurtin