Zvicra publikon listën e shtatorit, katër shqiptarë zbarkojnë në “Fadil Vokrri”

Zvicra ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e shtatorit.

“Helvetikët” do të ndeshen me Kosovën në stadiumin “Fadil Vokrri” më 9 shtator, kurse tri ditë më vonë përballen me Andorrën në shtëpi.

E në këtë grumbullim do të jenë katër shqiptarë të ftuar.

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Ardon Jashari dhe Uran Bislimi do të jenë futbollistët shqiptarë që do të zbarkojnë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *