Policia e Kosovës furnizohet dronë nga SHBA-ja

Policia e Kosovës për pak çastesh do të mbajë një konferencë për medie në të cilën do të bëhet nënshkrimi i pranim-dorëzimit të donacionit me drona për Policinë e Kosovës dhe Inspektoratin Policor të Kosovës.

Në këtë ngjarje po marrin pjesë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, kolonel Gazmend Hoxha, ambasadori i amerikan, Jeffrey Hovenier si dhe drejtori i IPK-së, Kushtrim Hoda.

Po ashtu, nënshkrimi i pranim-dorëzimit pritet të bëhet në orën 10:00 në Drejtorinë e Përgjithshme të PK-së. /Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *