Lajme

Kanë vazhduar dënimet e rrepat të Policisë së Kosovës për ngasësit nuk respektojnë rregullat në trafik, transmeton Koha.net Këtë e ka bërë të ditur Policia e vendit përmes një kumtese Në kumtesë theksohet se gjatë periudhës kohore 01.01.2018 ...
Comments Off on Mbi 14 mijë tiketa me dënim 500 euro për shoferët e pakujdesshëm
Lajme

LIsh sekretari i Lëvizjes së Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj ka reaguar ndaj deklaratave të Ismajl Kurteshit se ai po organizon takime ilegale me aktivistët e VV-së. Molliqaj deklaratat e Kurteshit i ka quajtur antidemokratike, me shumë të pavërteta që ...
Comments Off on Dardan Molliqaj i reagon Kurteshit, e quan nxitës së përçarjes në VV
Lajme

Forca e Sigurisë së Kosovës këtë vit pritet të pajiset me autoblinda e para të modelit amerikan HMMW. 10 autoblinda “Humwie” pritet të hyjnë në inventarin e FSK-së e cila sivjet është në pritje të një vendimi politik ...
Comments Off on Këto janë autoblindat e para që FSK pritet t’i marr këtë vit (Foto)
Kulture

Padyshim se ndër vendet më atraktive në Kosovë për t’u vizituar gjatë gjithë stinëve të vitit është edhe Maja e Kikës në komunën e Kamenicës. Gjithsesi mbresëlënese mbetet stina e dimrit, e cila me borën që i përshkon ...
Comments Off on Peisazh dimri nga Maja e Kikës, Arian Mavriqi sjell pamje që mahnisin (foto)
Lajme

Kryetarët e komunave që udhëhiqen nga Vetëvendosje nuk kanë marr pjesë në një takim që ka organizuar Ministria e Zhvillimit Rajonal e ku ka marr pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj. shkruan portali indeksonline. Karriget e caktuara për  Shpend ...
Comments Off on Qëndron Kastrati, Shpend Ahmeti dhe Mytaher Haskuka nuk kanë marre pjesë në takimin me kryetarët e komunave të organizuar nga…
Lajme

Deputeti në Kuvendin e Kosovës, Labinot Tahiri është larguar nga Kryesia e Partisë së AKR-së në nivel qendror që nga dita e sotme. Ky është njoftimi i plotë i Tahirit: Unë largohem nga Kryesia e Partise së AKR-së ...
Comments Off on Labinot Tahiri jep dorëheqje
Lajme

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë kryetari i Kuvendit komunal të Bujanocit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së në Bujanoc Jonuz Musliu. Jonuz Musliu ka lindur në vitin 1959, ka qenë ish- komandant i ...
Comments Off on Ndërroi jetë Jonuz Musliu, kryetari i KNSH, LPD dhe Kuvendit të Bujanocit
Lajme

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në këtë bisedë telefonike, të dy presidentët trajtuan çështjet e ndryshme të interesit të përbashkët, duke u fokusuar në domosdoshmërinë e ...
Comments Off on Thaçi e siguron Vuçiqin se po punohet në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit
Lajme

Bitcoin për herë të parë ra poshtë vlerës së 10 mijë dollarëve që nga nëntori i vitit të kaluar, pas një rënie të vazhdueshme në dy ditët e fundit. Sipas të dhënave të CoinDesk, përcjell Telegrafi, kriptovaluta më e ...
Comments Off on Bitconi vazhdon të zhvlerësohet, bie në 9 mijë dollarë