Lajme

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, me një delegacion nga partia e tij, ka bërë homazhe te varri i ish- presidentit Ibrahim Rugova, me rastin e 12-të vjetorit të vdekjes së tij. Pacolli ka qenë i shoqëruar ...
Comments Off on Mysafiri special i Pacollit rrëshqet në akull dhe rrëzohet tek varri i Rugovës (Video)
Lajme

Gjoba të reja në trafik (Grafika: Lendi Susuri) Evropaelire.org Gjoba shumë të larta është duke aplikuar Policia e Kosovës ndaj çdo personi që thyen rregullat në komunikacion. Aplikimi i këtyre gjobave ka filluar nga 1 janari i këtij ...
Comments Off on (VIDEO) Me gjoba të larta, Policia tenton t’i ulë aksidentet
Lajme

Kemi dëgjuar miliona herë që më mirë është të jetë i ndezur bojleri vazhdimisht sesa ta fikni, sepse kështu, gjoja, kursehet energjia elektrike. Ja cila është e vërteta. Dilema e përhershme e çdo familjeje është – a ta ...
Comments Off on A është më mirë ta fikim bojlerin apo ta mbajmë vazhdimisht të ndezur? Ja se Si kursehet energjia elektrike 
Lajme

. Qytetarët e Kosovës pos gjendjes së rënduar po përballën edhe me vjedhje gjatë blerjes së produkteve elementare në pothuajse çdo rast kur shifra e tyre përfundon me 99 centë Shumë rrallë nga bizneset e mëdha ose të ...
Comments Off on Çka ndodh me centët të cilat nuk u kthehen qytetarëve nëpër dyqane
Lajme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka mbajtur një konferencë për media sot në Mitrovicë të Veriut. Ai aty foli për takimin që pati me dyer të mbyllura me serbët që jetojnë në atë pjesë. Siç raporton B92, Vuçiç ...
Comments Off on Serbët e veriut i kërkojnë Vuçiçit para për të blerë armë, kjo është përgjigja e tij! (Video)
Lajme

Një person ka vdekur në një aksident komunikacioni në Kmetoc të Komunës së Gjilanit. Zëdhënësi i policisë së rajonit të Gjilanit Shaban Azizi e konfirmoi aksidentit por nuk ka dhënë detaje të tjera lidhur me këtë rast. Transmeton ...
Comments Off on Aksident në Gjilan, vdes një person
Lajme

. Presidenti serb Aleksander Vuçiq sot dhe nesër do të qëndroj në Kosovë si pjesë e udhëtimit dy-ditor, ai do të vizitojë Manastirin e Banjskës, pastaj do të takohet me zyrtarët serb në Mitrovicën veriore. Mediat serbe kësaj ...
Comments Off on Media serbe të kënaqura me sigurinë e ofruar Vuçiqit nga Policia e Kosovës (Foto)
Lajme Uncategorized

Levizja vetëvendosje dega në Kamenicë njofton se Bajram Mavriqi të jetë kandidat i Lëvizjes VETËVENDOSJE! për kryesues të Kuvendit Komunal të Kamenicës (Lexojeni njoftimin e plotë): “Sot me datë 19.01.2018 u mbajt takimi i kryesisë së qendrës së ...
Comments Off on Bajram Mavriqi kandidat i Lëvizjes VETËVENDOSJE! për kryesues të Kuvendit Komunal në Kamenicë.
Teknologji

Arsyeja që H6D-400c e ka çmimin sa një makinë Tesla Model 3 (48 mijë dollarë) është se shkrep foto me 400 megapixel. Një foto nga një kamera e tillë del me një madhësi rreth 2.4 GB. Kjo kamerë ...
Comments Off on Kamera që kushton 48 mijë dollarë (Foto)