Lajme

Lajme

Lajme

Avokati i Popullit në bashkëpunim me Njësinë Komunale për të Drejtat e Njeriut (NJKDNJ-në), sot ka mbajtur aktivitetin “Ditë të hapura me qytetar”, takim ky i cili mbahet ...
Comments Off on Kamenicë: AVOKATI I POPULLIT DHE NJËSIA KOMUNALE PËR TË DREJTAT E NJERIUT, NJË HAP MË AFËR QYTETARIT
Lajme

Aktori që ka luajtur Tinky Winky në televizionin e fëmijëve të BBC-së, ‘Teletubbies’ vdiq në moshën 52 vjeçare për shkak të hipotermisë pasi u rrëzua në rrugët e ...
Comments Off on Ka ndërruar jetë aktori që luajti “Tinky Winkyn” (Foto)
Lajme

Kryetari i Vetëvendosje, Albin Kurti tha sot se në lëvizjen Vetëvendosje nuk ka ndarje, por vetëm disa dorëheqje. Kurti këto komente i bëri në një konferencë për media ...
Comments Off on Kurti: Nuk ka ndarje të Vetëvendosjes, vetëm mospajtime
Lajme

“Ajo që kërkoj unë nga jeta ime, Nuk mund të më plotësohet! Ta renovoj pak këtë shtëpizë, të stabilizohem! Me shëndet mirë jam, pas operacionit në sy! Po ...
Comments Off on Zenko me prejardhje shqiptare bashkohet me familjen e tij nga Malisheva (VIDEO)
Lajme

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaili ka reaguar lidhur me procesin e zgjedhjes së kryetarit të ri të këtij subjekti Albin Kurtin. Ismaili përmes një reagimi në Facebook, ...
Comments Off on FISNIK Ismaili: “Qekjo fitorja e sotme, për mue, është humbja më e madhe e Lëvizjes deri tash”
Lajme

Kryetari i komunës Qëndron Kastrati dhe nënkryetari Faton Jakupi sot u takuan me veprimtarin nga Bursa e Turqisë, Rexhep Gyndyz (Krivaqa), i cili me origjinë është nga komuna ...
Comments Off on Rexhep Gyndyz (Krivaqa) nga Turqia, sjell një donacion për Komunën e Kamenicës nga Komuna e…
Lajme

Kryetari i komunës Qëndron Kastrati dhe nënkryetari Faton Jakupi sot u takuan me veprimtarin nga Bursa e Turqisë, Rexhep Gyndyz (Krivaqa), i cili me origjinë është nga komuna ...
Comments Off on Rexhep Gyndyz (Krivaqa) nga Turqia, sjell një donacion për Komunën e Kamenicës nga Komuna e…
Lajme

Në fshatin Korminjan i Ulët, të Komunës së Ranillugut, raportohet se më 20.01.2018 është arrestuar e dyshuara femër serbe pasi që e njëjta dyshohet se nga Kisha kishte ...
Comments Off on Korminjan: Një serbe arrestohet për vjedhje të rëndë në Kishë
Lajme

Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka shpallur rezultatet paraprake të zgjedhjeve të brendshme për kryetar që u mbajtën gjatë ditës së sotme. Përmes një njoftimi për ...
Comments Off on Shpallen rezultatet e para për Albin Kurtin
Lajme

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, me një delegacion nga partia e tij, ka bërë homazhe te varri i ish- presidentit Ibrahim Rugova, me rastin e 12-të ...
Comments Off on Mysafiri special i Pacollit rrëshqet në akull dhe rrëzohet tek varri i Rugovës (Video)