Komuna e Ranilugut investon në rregullimin e parkut të fëmijëve 

Komuna e Ranilugut është krenare të njoftojë se ka investuar përpjekje në përmirësimin e standardeve të…

Furnizimi me armë nga Amerika tash e tutje do të bëhet në mënyrë sekrete

Bujë të madhe në vend dhe jo vetëm bëri blerja e dronëve “Bayraktar” nga Turqia dy…

Vidhet një veturë në Kamenicë, pronari i saj identifikoi të dyshuarin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Kamenicë, nën dyshimin se ka vjedhur një veturë…

Kadria ua pret rrymën Kazinove ilegale në zonën neutrale në Karaqevë.

Z.I.K njofton se “Pas kërkesës së Komunës së Kamenicës, ekipet e KEDS sot kanë ndërhyrë dhe…

160 Laptop të rinj në vlerë prej 74,983€, për secilën klasë në shkollat e Kamenicës

Zyra e Informimit Komunal njofton se Kryetari i Komunës, Kadri Rahimaj, ka realizuar një premtim tjetër…

Sot u nënshkrua memorandumi i bashkëpunimit mes Qendrës Kinematografike të Kosovës dhe Komunës së Kamenicës

Qendra e Kinematografike e Kosovës ka njoftuar se “Sot u nënshkrua memorandumi i bashkëpunimit mes Qendrës…