Archives for December 2017

Monthly Archives: December 2017

Lajme

Mirëmëngjesi, mirëdita, mirëmbrëma. Unë jam shqiptar”. Këto janë ndër fjalët e vetme që ai i di në shqip, ndonëse prejardhja e tij është shqiptare. Shkruan Klan Kosova  Aktori turk, Togla Ortancil, i cili sivjet për herë të parë vizitoi ...
Comments Off on Aktori i famshëm turk: “Jam nip i Gjakovës, kam gjak shqiptari”
Lajme

Drejtori i Postës dhe Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa është sulmuar sot fizikisht nga dy policë në lagjen e njohur si “Te Qafa” në Prishtinë. Shkruan insajderi.com Sulmuesit e Agron Mustafës janë identifikuar të jenë dy policët, Nazim Sahiti dhe Avni Berisha, ...
Comments Off on Video ekskluzive: Rrahja e drejtorit të VALA-s
Lajme

Ramush Haradinaj nuk do ta ketë më pagën më të lartë në Institucionet e Kosovës. Me ose pa dije, ai ka vendosur që t’ia rrisë pagën edhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për 25 për qind. Nga 2,906 euro, ...
Comments Off on Haradinaj ia rritë pagën edhe Thaçit
Lajme

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar për shëndet të mirë, por assesi nuk pranojnë të marrin ilaçe farmaceutike. Për këta njerëz, ilaçi i përsosur duhet të jetë natyral, i përbërë me elemente natyrale, e jo me përbërës ...
Comments Off on Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra
Lajme

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje, ka larguar fotografinë e Presidentit, Hashim Thaçi nga zyra e tij, duke e zëvëndësuar atë me fotografinë e heroit, Adem Jashari. Një pamje e tillë shihet në fotografitë e publikuara ...
Comments Off on Haskuka fotografinë e Hashim Thaçit e zëvëndëson me atë të Adem Jasharit 
Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që me dekret t’u falë dënimin vëllezërve Arsim dhe Burim Ramadani, si dhe Arben Kiçinës. Po ashtu personi i katërt i falur me dekret është Marko Sabiq.  Referuar dekretit të bërë publik ...
Comments Off on Presidenti fal vëllezërit Ramadani dhe Arben Kiçina
Lajme

Dogana e Kosovës njofton se nga 1 janari hyn në fuqi vendimi për ndalimin e automjeteve të vjetra në vendin tonë. “Duke qenë se më 1 janar 2018 fillohet me zbatimin praktik të Ligjit për Automjete Nr.05/L-132, lidhur ...
Comments Off on Nga 1 Janari nuk lejohet futja e veturave që nuk kanë motor të këtij standardi
Lajme

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti e Donika Kadaj-Bujupi janë liruar nga masa e paraburgimit. Dy deputetëve nuk u është caktuar ndonjë masë tjetër sigurie, ndërkaq aktgjykimi për katër deputetët e Vetëvendosjes do të shpallet më 3 janar ...
Comments Off on Lirohen Albin Kurti e Donika Kadaj-Bujupi
Lajme

Ka filluar seanca shqyrtimit me fjalët përfundimtarë ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me gazin lotsjellës në Kuvend. Prokurori Valdet Gashi, ka kërkuar dënimin e të akuzuarve, pasi sipas tij, është vërtetuar gjendja faktike me dëshmitë e dëshmitarëve ...
Comments Off on Prokurori Gashi kërkon dënimin e deputetëve të Vetëvendosjes
Lajme

Pesëdhjetë vjet më parë, në dhomën numër 509 të konviktit të parë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, kishte nisur studimet Ibrahim Rugova, i cili dy dekada më pas do të shndërrohet në udhëheqësin kryesor të popullit të ...
Comments Off on Ibrahim Rugova i konvikteve, rrëfehen cimerët e tij