Uncategorized

Uncategorized

Uncategorized

Shumica nga ne, në atë dollap kryesisht lëmë gjërat e nevojshme, siç janë letrat e kuzhinës, foliet dhe mjete të tilla. Por a i keni bërë ndonjëherë vetes ...
Comments Off on JU TË GJITHË E KENI PËRDORUR GABIM DOLLAPIN POSHTË FURRËS, DO TË MAHNITENI PËR ÇKA SHËRBEN
Lajme Uncategorized

(Shkrimi i plotë) TË PËSHTYSH KUNDËR ERËS  Po të mos ishte Albini, nuk do të flitej sot për ty.  Kush do të ishe ti, po të mos ishte ...
Comments Off on TË PËSHTYSH KUNDËR ERËS, nga Mirhane Morina, aktiviste e LVV-së në Kamenicë
Lajme Uncategorized

Kështu ka bërë të ditur përmes një mesazhi ngushëllues në rrjetet sociale miku i aktorit, Fehmi Ferati. ”Herët bre Bel, shumë para kohe me shkruar këtë lajm për ...
Comments Off on Sot ka ndërruar jetë aktori i njohur shqiptar, Blerim Peci
Lajme Uncategorized

Rekomandohet që fluturimi me aeroplan të bëhet në mes të shtatzënisë, midis javës 14 dhe 18, kur rreziqet e shtatzënisë janë më të ulëtat. Rreziku është minimal nëse ...
Comments Off on A është i sigurt fluturimi me aeroplan gjatë shtatzënisë?
Uncategorized

Familja nëntë anëtareshe nga Hajvalia jeton në varfëri të skajshme, duke kaluar muajin me vetëm me 25 kilogramë mill. Kryefamiljari nuk kërkon asgjë tjetër përveç ushqimit dhe barnave. ...
0
Uncategorized

Në zgjedhjet lokale të tetorit kandiduan për kryetar komunash edhe disa politikanë të cilët tashmë kishin një ulëse në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Disa nga ta nuk ...
0
Uncategorized

Inflamacioni i muskulit të zemrës (miokarditi) mund të shkaktojë edhe vdekjen. Cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje dhe kur është sporti i pashëndetshëm? Kundërshtarët e mjekes Ursula Hildebrant ...
0
Uncategorized

MUP ka njoftuar se ka bërë një ankesë ndaj vendimit të Interpolit që hoqi nga lista e të akuzuarve Ramush Haradinajn dhe 17 persona tjetër. “Në mënyrë për ...
0
Uncategorized

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në emisionin ‘Debat’ në RTK ka komentuar punën 100 ditore të qeverisë së drejtuar nga Haradinaj në koalicionin PAN dhe AKR. Sipas Hazirit, ...
0
Uncategorized

Lista prej 22 personave që kërkoheshin nga Interpoli me kërkesë të Serbisë është reduktuar. Burime të Indeksonline mësojnë se nga lista është hequr edhe kryeministri i Kosovës, Ramush ...
0