Sport

Sport

Sport

Kryesia e klubit në mbledhjen e fundit kanë bërë të ditur se janë dakorduar që timonier i klubit për stinorin pranveror të jetë Enver Sermaxhaj me ndimës Mentor ...
Comments Off on Enver Sermaxhaj kryetrener i K.F Kikës
Sport

.Lamborghini prezantoi dje më në fund modelin e saj të parë SUV pas LM002, të quajtur Urus! Publiku e pret këtë makinë që prej vitit 2012, kur një ...
Comments Off on Pamje e enterierit të “bishës” Lamborghini Urus (Video)
Lajme Sport

Një ngjarje interesante ka ndodhur në një prej derbëve më të mëdhenj në Ballkan, mes Partizani të Beogradit dhe Crvena Zvezdas. Tifozët e skuadrës vendase (Partizanit), u rrahen ...
Comments Off on Devijon derbi i zjarrtë në Serbi, tifozët e Partizanit rrahen mes vete (Foto/Video)
Sport

Në Nyon të Zvicrës u tërheq shorti i fazës së 1/16-ës në Ligën e Kampionëve. Tani i kemi mësuar 8 çiftet, ku pritet të kemi disa super-përballje, përcjellë ...
Comments Off on Shorti i Ligës së Kampionëve sjellë përballje drithëruese
Sport

Halim Selmanaj, lojtari i skuadrës së futsallit, Liburni nga Gjakova, është golashënuesi i dytë më i mirë në garat e UEFA-s për vitin 2017, me 21 gola në ...
Comments Off on Kosovari golashënuesi më i mirë pas Ronaldos në garat e UEFA-s për 2017-n