Shendetesi

Shendetesi

Shendetesi

Onkologu Ilir Kurtishi ka deklaruar se numri i të sëmurëve që diagnostikohen çdo vit me kancer në Kosovë është rreth 1500 persona. Kurteshi duke folur për ditën ndërkombëtare ...
Comments Off on Shqetësuese: Kanceri po prek edhe të rinjtë në Kosovë
Shendetesi

Fundi i 2017-tës dhe fillimi i 2018-tës nuk ka qenë i mbarë për mijëra qytetarë të Kosovës sa i përket shëndetit. Kohëve të fundit, shumë qendra mjekësore janë ...
Comments Off on Gripi sezonal kap 14 mijë kosovarë
Shendetesi

Për shumicën e duhanpirësve cigarja dhe kafja janë të pandashme. Edhe pse shumica pyesin përse është kështu, shkencëtarët kanë vendosur që më në fund të hulumtojnë tërë situatën dhe ...
Comments Off on Nëse jeni duhanpirës, mos pini cigare dhe kafe bashk, sepse ju jeni edhe më shumë të rrezikuar nga…
Lajme Shendetesi

Tvkamenica ka siguruar një dokument/njoftim dërguar farmacistëve të Kosovës, nga Agjensioni Kosovar për Pajisje dhe Produkte Mjekësore, ku thuhet se “Produkti në fjalë (Paracetamol P500) nuk është i regjistruar në ...
Comments Off on Paracetamol P 500 nuk është i regjistruar në Kosovë dhe nuk ka autorizim qarkullimi dhe…
Shendetesi

Përparësia e kremit të këtillë është se përbërësit janë plotësisht natyralë dhe të sigurt dhe të përshtatshëm për të gjithë tipat e lëkurës. Rrudhat janë dukuri e pashmangshme te ...
Comments Off on Për 7 ditë rrudhat zhduken: Kremi shtëpiak nga 4 përbërës është bërë hit për femrat!
Shendetesi

Një ilaç i shkëlqyeshëm siç është kremi i bananeve është vërtetuar se është kundër kollës së vazhdueshme dhe bronktitit te fëmijëve. Nëse fëmija juaj është i sëmurë dhe me ...
Comments Off on Receta për kollën e fëmijëve: Krem i shijshëm me banane
Shendetesi

Të gjithë e dimë që pirja e duhanit mund të shkaktojë kancer në mushkëri, mirëpo a e keni ditur që është shkaktar edhe për rritje të qimeve në ...
Comments Off on Sa i bën dëm pirja e duhanit bukurisë suaj
Shendetesi

Flokë të gjatë, të bukur dhe të shëndetshëm, kjo është ëndërra e çdo femre, një ëndërr që në jetën e përditshme bën që të paguajmë sa qimet e ...
Comments Off on Maska natyrale që rigjeneron flokët e dëmtuar dhe i rrit me 5 cm brenda një muaji
Shendetesi

Përgjatë historisë, njerëzit janë brengosur rreth teknologjive të reja, por të njëjtat brenga ekzistojnë edhe sot. Sidoqoftë, a janë këto pohime legjitime apo vetëm thuhen nga disa persona ...
Comments Off on A është duke na shkatërruar interneti përmes garave për ‘like’ dhe bombardimit me informacione
Shendetesi

Qumështi i dhisë është cilësuar si një nga ushqimet më të shëndetshme në botë për shkak të vlerave që ka. Ai është plot me kalcium dhe fosfor, të cilët ...
Comments Off on Qumështi i dhisë, i fuqishëm kundër disa sëmundjeve