Uncategorized

Artriti urik është një lloj sulmi artritik i nyjave që karakterizohet nga sulmet akute të dhimbjes së fortë dhe të padurueshme, ndjeshmëria, skuqja, nxehtësia dhe ënjtja e disa nyjave. Në disa raste kafeja ndihmon, ndërsa në disa nuk ...
0
Uncategorized

Kamenicë viti 2014 (Video), ishte ky ushtrimi i quajtur “ora e artë” i organizuar nga “Drejtoria për mbrojtje dhe shpetim” në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, QKMF dhe Kryqin e Kuq. ...
0
Uncategorized

Faturat e energjisë elektrike të muajit dhjetor do të vijnë më të lira për rreth 3,5%. KEDS-i, KOSTT-i dhe KESCO janë udhëzuar nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë që kostoja e furnizimit me energji elektrike për katër komunat ...
0
Uncategorized

Dita e Flamurit 28 Nëntori u festua me një  program të pasur kulturo-argëtues, i cili ishte përgatitur nga Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport. Shkruan zyra  komunale për informim Strukturat komunale në krye me kryetarin e komunës Begzad ...
0
Uncategorized

Në pikën kufitare “Dheu i Bardhë” në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar e kërkuara femër Shqiptare me shtetësi të Serbisë, dhe e njëjta është dërguar në vuajtje të dënimit në qendrën korrektuese Lipjan njoftoj policia e ...
0
Uncategorized

Tre deputetët e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, Donika- Kadaj-Bujupi dhe Albulena Haxhiu janë liruar nga paraburgimi. Indeksonline merr vesh se të tre deputetët janë liruar në arrest shtëpiak. Lirimin e parakohshëm sot e kishte paralajmëruar për Indeksonline edhe ...
0
Uncategorized

Stacioni Policor i Kamenicës përmes rrugëve operative janë njoftuar se në orët e hareshme të mëngjesit, rreth orës 05:00, është një Vjedhje në Progres. Njësitet reaguese nga stacioni policor i Kamenicës me urgjencë kanë dalë në vendin e ...
0
Uncategorized

Udhëheqësi ushtarak i forcave serbe gjatë luftës në Bosnjë dhe Hercegovinë, Ratko Mlladiq, i njohur si “Kasapi i Bosnjës”, është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Hagës. Gjykata ka vërtetuar se ai ka pasur rol të ...
0
Uncategorized

Shkruan Burim Kryeziu Salih Fejzë-Kastrati, stërgjyshi i Qëndron Kastratit, ishte kryeplak i fshatit Hogosht, në vitet 1921-1924, kurse Kryetar i Komunës zgjidhet nga viti 1924-1936. Me 1924 nën organizimin e Salih Fejza-Kastrati, hogoshtasit dhe bashkëpunëtorët e tjerë i ...
0