Lajme

Nëse pini duhan apo alkool çdo ditë, ndoshta do të duhej ta linit çajin që të ftohet para se ta pini. Pirja e çajit derisa është i nxehtë mund të shtojë rrezikun nga kanceri i ezofagut, ka konstatuar ...
Comments Off on Çaji i nxehtë shton rrezikun nga kanceri i ezofagut, por vetëm në këtë rast
Lajme

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj ka vënë nënshkrimin final që jep dritën e gjelbër për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan. Këtë nënshkrim ai e ka bërë në prezencën e dy deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, që vijnë ...
Comments Off on Nënshkruhet Kontrata për Autostradën e Gjilanit
Lajme

Aktivitetet shtetërore për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës tashmë kanë filluar. Në kuadër të këtyre aktiviteteve të cilat kanë nisur javën e kaluar dhe do të përfundojnë më 18 shkurt, në dhjetë komunat e Kosovës ...
Comments Off on FSK dhe Policia me paradë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës
Lajme

Ministrja e Punëve të Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl është distancuar nga deklarata e zëvendës-kancelarit të Austrisë, Heinz-Christian Strache, i cili deklaroi sot se Kosova është pjesë e Serbisë. Njohja e Kosovës është çështje e Serbisë, kurse presioni ...
Comments Off on Kosova bëhet temë në Austri, përplasen rreth njohjes së Kosovës
Lajme

Një kompani në kantonin Graubunden të Zvicrës ka paraqitur një armë e cila është e dizajnuar për t’i rrëzuar dronët e vegjël. Arma është e ndërtuar në atë mënyrë që në vete ka një rrjetë, një pistoletë dhe ...
Comments Off on Zvicër: Me këtë armë të veçantë mund ta rrëzoni dronin, e zbulon ky shtet! (Video)
Lajme

Nëse nuk e keni problem të ftohtin, Instituti francez i Shkencës mund të ketë një punë për ju. Gjegjësisht, Instituti i Shkencave “Paul-Emile Viktor” ka bërë një konkurs publik për 40 vende pune në gjashtë baza në Arktik ...
Comments Off on Franca kërkon punëtorë në dy profesione, këto janë kushtet
Lajme

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nisma për Kosovën, Milaim Zeka ka bërë sot një veprim jo të zakonshëm në Kuvend. Ai në seancën e sotme ka marrë me vete vajzën e tij me të cilën ...
Comments Off on Milaim Zeka e merr vajzën e vogël në seancë (Foto-Video)
Lajme

Ish lojtari i Latina-s (Serie B) dhe se fundi Racing Club (Roma-Serie C) i bashkohet KF Dardanës në rrugëtimin drejt ligës së parë. ...
Comments Off on David Ackon i bashkohet KF DARDANA
Lajme

Agjencia Qendrore e Intelegjencës (CIA) ka realizuar një kuiz në faqen e saj zyrtare të rrjetit social Twitter, në të cilën ka përfshirë edhe Kosovën. Institucioni i intelegjencës amerikane ka parashtruar një pyetje për Kosovën. “Kosova, një shtet ...
Comments Off on Kosova përfshihet në një kuiz të CIA-s në Twitter (Foto)