Lajme

Cilësia e naftës në qytetin e Prizrenit po del të jetë shumë e ulët. Kështu të paktën pretendon një banorë i kësaj komune i cili përmes një video ka treguar më shumë detaje. Në pamjet më poshtë shihet ...
Comments Off on Nafta ‘mosvet’ në këtë qytet të Kosovës, një qytetar tregon pamjet (Video)
Lajme

Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka qëndruar tek rrethi në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur me protesta dhe fjalë fyese nga qytetarët e pranishëm. Pacolli ka pohuar se vendimin për heqjen e flamurit ...
Comments Off on Prishtinë: Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli
Lajme

Duket sikur modelet e reja të Nokia-s në Android nga HMD Global po bëhen të njohura, sipas një raporti të fundit Nokia ka shitur më shumë telefona se HTC, Sony, Google, OnePlus dhe më shumë kompani në tremujorin ...
Comments Off on Nokia po rikthehet, shet telefona më shumë se HTC, Sony, Google dhe rivalët tjerë
Uncategorized

Pas rekomandimeve të Instituti Kombëtarë të Shëndetësisë Publike, lidhur me shtrirjen e epidemisë së gripit, si dhe rekomandimet e dhëna për masat e domosdoshme nga të gjitha institucionet shëndetësore të Republikës së Kosovës,drejtori i QKMF-së, dr.Rabit Dërmaku, menjëherë ...
Comments Off on Filloi kontrollimi i shëndetësor i fëmijëve në çerdhen “Filizat”
Lajme

Rektori i Universitetit “ Kadri Zeka “ dr. Bajram Kosumi me bashkëpunëtorët: prorektore Shpresa Qamili, Vaxhid Sadriu sekretar dhe Fitore Mala zv.kryetare e këshillit drejtues e vizituan Komunën e Kamenicës. Ata u pritën nga kryetari Qëndron Kastrati dhe ...
Comments Off on Komuna dhe Universiteti” Kadri Zeka” nënshkruan memorandumi bashkëpunimi
Lajme

Derisa debatet se cili flamur duhet të vendoset të rrethi në hyrje të Prishtinës, momentalisht disa persona janë duke e larguar flamurin kombëtar për ta vendosur atë shtetëror. Se cili flamur duhet të vendoset në këtë vend, ka ...
Comments Off on Në Prishtinë po largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi”, për tu vendosur ai i Kosovës
Lajme

Ministri i infrastrukturës Pal Lekaj dhe zëvendësministri Rexhep Kadriu, kanë mbajtur një konferencë për gazetarë, pas interesimit të madh të këtyre të fundit lidhur me nënshkrimin e kontratave të operatorëve për ndërtimin e autostradës A 7.1 Prishtinë-Gjilan. Sipas ...
Comments Off on Autostrada Prishtinë-Gjilan do të kushtojë 88 milionë euro
Lajme

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të ...
Comments Off on Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje. Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur!
Lajme

Heinz Christian Strache zv/kancelarit austriak, që udhëheq me partinë e ekstremit të djathtë, FPO, i cili bëri bujë në mediat serbe me deklaratën se Kosova është ‘pjesë’ e Serbisë, sipas mediave serbe në vitin 2015 ishte fejuar me ...
Comments Off on Zv.Kancelari austriak që po flet kundër Kosovës i fejuar me një serbe