Uncategorized

Policia në Kamenicë rreth orës 23:40 është vërejtur duke i “dënuar” një  grup të qytetarëve  për mosrespektimin e rregullores që ndalon  qarkullimin e automjeteve në qendër të Kamenicës  prej orës 19:00 deri 24:00, Në fakt para 4 dite (01.08.2014) është ndërruar ...
Comments Off on Policia e Kamenicës bën “maf” me dënime
Uncategorized

Fetah Saliu nga Vushtrria tani 18 vjeç pas një aksidenti në vendin e punës në vitin 2011 ishte operuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Mirëpo dy vjet më vonë në 2013, pas disa kontrolleve mjekësore e ka ...
Comments Off on Ia vjedhin veshkën në QKUK (Foto)
Uncategorized

Qeveria e Serbisë duhet urgjentisht të ngre cështjen e mbrojtjes së popullit serb në Shqipëri, sepse serbët në Shqipëri janë të kërcënuar me zhdukje, thotë Aleksandar Çotriq. Anëtari i Komisionit parlamentar të Serbisë për diasporë dhe serbët në ...
Comments Off on Serbia: Në Shqipëri jetojnë 30 mijë serbë, por nuk ka të drejta
Uncategorized

Interneti wireless ose interneti pa kabull përdor rrezatimin elektromagnetik për të dërguar sinjalet ose valët në kompjuterët tanë nëpërmjet disa mureve. Për këdo që ka afër shtëpisë, brenda shtëpisë ose në zyrë një aparat që transmeton këto valë ...
Comments Off on Wi-Fi, vdekja e padukshme që po shkatërron brezin e ri
Uncategorized

Një tragjedi e thellë familjare ka goditur sot familjen e Memetit nga lagja e Çarshisë së Epërme në Tetovë. Kryefamiljari Memeti është dashur të përcjell vajzën e tij 23 vjeçare Arjetën, për nuse. Por, ai sot e ka ...
Comments Off on Nusja tetovarë vdes ditën e dasmës: Fustani i nusërisë hidhet mbi arkivol
Uncategorized

Policia bllokon rrugën kryesore në Crep, siç duket për shkak të  dasmorëve që po i thejnë rregullat e komunikacionit dhe po rrezikojnë sigurin e tyre dhe të tjereve. ...
Comments Off on FOTOLAJM (JO ZYRTAR) Policia bllokon rrugën kryesore në Crep
VIDEO Ky është Mercedes-Benz G63 AMG 6×6

6 roues motrices pour le Mercedes G63 AMG 6×6 by Autodeclics ...
Comments Off on VIDEO Ky është Mercedes-Benz G63 AMG 6×6
Uncategorized

E la Gjermaninë dhe erdhi t‘i dalë zot vendit. Ai u rreshtua në radhët e UÇK-së në bjeshkët e Rugovës në vitin 1998, kurse tani jeton në kushte të vështira. Është ky Lavdim Muriqi, i cili detyrohet të ...
Comments Off on Luftoi për liri, tash heq për bukën e gojës
Uncategorized

Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha ka reaguar ndaj kërkesës së nënkryetarit të PDK-së,Kadri Veseli, për formimin e një Qeverie gjithëpërfshirëse. “Thirrjet e fundit për qeveri gjithëpërfshirëse janë siç thotë populli: “Fol e rruaj vezë”….”, shkruan Berisha ...
Comments Off on Zafir Berisha-Kadri Veselit: "Fol e rruaj vezë"