Lajme

Wu Yonging i njohur për ngjitjet e tij të rrezikshme nëpër ndërtesa të larta pa pajisje ndihmëse, është rrëzuar nga ndërtesa 62-katëshe në qytetin kinez Changsha, transmeton Telegrafi. 26-vjeçari ishte pjesëmarrës në një lojë të rrezikshme, ku fituesi ...
Comments Off on Filmon vdekjen e vet, bie nga kulmi i ndërtesës 62-katëshe (Video, +18)
Lajme

Aida Dërguti ka dhënë dorëheqje nga detyra e kryetares së Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri dhe nga anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook   Lexoni të ...
Comments Off on Aida Dërguti jep dorëheqje nga Kryesia e VV-së
Lajme

Dardan Molliqaj, ish-sekretar i Lëvizjes Vetëvendosje nuk ka dashur të komentojë për ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në këtë Lëvizje. Në një komunikim nëpërmjet telefonit me KosovaPress, Molliqaj nuk ka dashur të japë asnjë deklaratë në lidhje ...
Comments Off on Molliqaj nuk komenton zhvillimet në VV
Sport

Në Nyon të Zvicrës u tërheq shorti i fazës së 1/16-ës në Ligën e Kampionëve. Tani i kemi mësuar 8 çiftet, ku pritet të kemi disa super-përballje, përcjellë “Lajmi.net”. 1: Juventus – Tottenham 2: Basel – Man City ...
Comments Off on Shorti i Ligës së Kampionëve sjellë përballje drithëruese
Lajme

Bekim Jashari edhe zyrtarisht ka marrë detyrën e kryetarit të Skënderajt. Djali i heroit të kombit Hamëz Jashari për katër vjet do ta udhëheq këtë komunë të Drenicës, e cila që nga paslufta është drejtuar nga partia Demokratike ...
Comments Off on Djali i Hamëz Jasharit betohet me plis në kokë si kryetar i Skënderajt
Teknologji

Pronari i paemëruar nga Shtetet e Bashkuara, ka vendosur që ta vë në shitje super-makinën tërësisht të re McLaren 720S, por jo me një valutë të zakonshme. Në këmbim të kësaj veture sportive, ai kërkon 30 Bitcoinë, që ...
Comments Off on Pronari kërkon pagesë me Bitcoin, për veturën e tij McLaren 720S (Foto)
Lajme

Një grup prej së paku katër personash janë kapur nga kamerat e sigurisë teksa vjedhin paku me cigare dhe gjëra të tjera me vlerë në një supermarket në Zhegër të Gjilanit, shkruan Koha.net Ata shihen fillimisht se si ...
Comments Off on  Pronari publikon pamjet nga kamera e sigurisë kur katër hajna vjedhin në dyqanin e tij nê Zhegër të Gjilanit.
Lajme

Zvicra ka nisur të eksperimentojë projektin për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”, një nismë që synon t’u sigurojë të gjithë qytetarëve, të ardhura minimale për të jetuar, pavarësisht nëse janë apo jo të punësuar. Projekti nisi testimin në ...
Comments Off on Para pa punuar? 2200 euro në muaj për çdo qytetar në Zvicër
Lajme

Fotografi i mirënjohur nga Kamenica Arian Mavriqi sot (10 dhjetor 2017) ka realizuar për ju një video nga lartë, pamje kjo që nuk jemi mësuar ta shohim shpesh, në video duket  qyteti i Kamenicës i mbuluar me borë. ...
Comments Off on Video e Kamenicës nga droni, e mbuluar me borë