Në Serbi paralajmërohet stuhi e fuqishme për sot e nesër!

 Në Serbi paralajmërohet stuhi e fuqishme për sot e nesër!

- in Lajme
108
Comments Off on  Në Serbi paralajmërohet stuhi e fuqishme për sot e nesër!

Moti në Amerikë ditëve të fundit ka qenë shokues, duke lënë të vdekur të paktën 18 persona dhe duke shkaktuar dëme të mëdha.

I ngjashëm ishte moti edhe në disa pjesë të Evropës, ku stuhia e njohur me emrin ‘Eleaor’ goditi shumë pjesë, duke sjellë dëme nga më të ndryshmet, transmeton Indeksonline.

Kurse tani paralajmërohet se stuhitë e ngjashme do të godasin edhe shtetin e Serbisë, transmeton Indeksonline.

Shërbimi Hidrometeologjik i Serbisë ka paralajmëruar se ot dhe nesër do të ketë goditje të fortë në jug dhe juglindje

You may also like

Kamenicë: AVOKATI I POPULLIT DHE NJËSIA KOMUNALE PËR TË DREJTAT E NJERIUT, NJË HAP MË AFËR QYTETARIT

Avokati i Popullit në bashkëpunim me Njësinë Komunale