Lajme

Lajme

Lajme

Kryetarët e komunave që udhëhiqen nga Vetëvendosje nuk kanë marr pjesë në një takim që ka organizuar Ministria e Zhvillimit Rajonal e ku ka marr pjesë edhe kryeministri ...
Comments Off on Qëndron Kastrati, Shpend Ahmeti dhe Mytaher Haskuka nuk kanë marre pjesë në takimin me kryetarët e komunave të organizuar nga…
Lajme

Deputeti në Kuvendin e Kosovës, Labinot Tahiri është larguar nga Kryesia e Partisë së AKR-së në nivel qendror që nga dita e sotme. Ky është njoftimi i plotë ...
Comments Off on Labinot Tahiri jep dorëheqje
Lajme

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë kryetari i Kuvendit komunal të Bujanocit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së në Bujanoc Jonuz Musliu. Jonuz Musliu ...
Comments Off on Ndërroi jetë Jonuz Musliu, kryetari i KNSH, LPD dhe Kuvendit të Bujanocit
Lajme

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në këtë bisedë telefonike, të dy presidentët trajtuan çështjet e ndryshme ...
Comments Off on Thaçi e siguron Vuçiqin se po punohet në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit
Lajme

Bitcoin për herë të parë ra poshtë vlerës së 10 mijë dollarëve që nga nëntori i vitit të kaluar, pas një rënie të vazhdueshme në dy ditët e ...
Comments Off on Bitconi vazhdon të zhvlerësohet, bie në 9 mijë dollarë
Lajme

Policia e Kosovës në Ranillug është njoftuar nga mirëmbajtësi i varrezave të këtij fshati se ka gjetur pranë rrethojave-murit të varrezave të fshatit, që gjenden në pjesën e ...
Comments Off on Ranillug: Pas më shumë se një vit, gjendet i vdekur një person!
Lajme

Policia e Kosovës me të gjitha njësitet e saja relevante është angazhuar në hetimin dhe ndriçimin sa më parë të rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, të ndodhur ...
Comments Off on Policia ofron 10 mijë euro shpërblim për ata që ofrojnë informacione për vrasjen e Ivanoviqit
Lajme

.lKreu i Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviq është qëlluar me armë zjarri në stomak, para zyrës së tij në Mitrovicë. Ivanoviq ka ndërruar jetë pas plagëve të ...
Comments Off on Vritet Oliver Ivanoviq
Lajme

Policia e Kosovës njofton se sot rreth orës 13:30, zyrtarët policorë nga Njësia Kundër Trafikimit me Narkotikë në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Gjakovës përderisa ishin në implementim ...
Comments Off on Policët e Kosovës gjuhen me armë zjarri gjatë aksionit anti-drogë…
Lajme

Kryesia dhe Grupi Parlamentari i Vetëvendosjes kanë filluar tashmë takimin e tyre të përbashkët për të diskutuar rreth problemeve në këtë parti. Duke hyrë në selinë e VV-së ...
Comments Off on Fillon takimi në VV, të pranishëm edhe të dorëhequrit (Foto/Video)