Lajme

Lajme

Lajme

Të enjten pritet që të qitet në votim marrëveshja për Demarkacionin në Parlamentin e Kosovës, dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje partive politike për ...
Comments Off on Pas ratifikimit të Demarkacionit, Dhurata Hoxha tregon se kur mund të udhëtojmë lirshëm
Lajme

Die Kosovaren sind Teil der Gesellschaft und gehören zu den grössten ausländischen Bevölkerungsgruppen des Landes. Ein Gespräch mit drei Zürchern, die ihren Weg in der Schweiz gegangen sind. ...
Comments Off on Eine Minderheit kommt an
Lajme

Polocia njofton se është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht viktimën femër shqiptare (gruan e djalit të tij). Viktima ka pësuar lëndime ...
Comments Off on Kamenicë: Sulmon fizikisht gruan e djalit, arrestohet i dyshuari
Lajme

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se një president i përbashkët Kosovë-Shqipëri do të ishte simboli më i mirë i një uniteti të të dyja ...
Comments Off on NJË PRESIDENT I PËRBASHKËT – PROPOZIMI I EDI RAMËS PËR UNITETIN KOMBËTAR
Lajme

Pjesëtarët e FSK-së dhe Policisë së Kosovës kanë përfunduar parakalimin në sheshin e Prishtinës. Ata u duartrokitën nga turma që ishte mbledhur për ta parë krenarinë e shtetit. ...
Comments Off on VIDEO: CEREMONIA E PARAKALIMIT TË FSK- SË DHE POLICISË
Lajme

Sot në Prishtinë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës janë takuar kryetarët e komunave të Unionit të Bashkive Shqiptare të Rajonit, të cilët kanë vendosur që të ...
Comments Off on Në Prishtinë janë takuar Kryetarët Shqiptarë të Komunave të Pesë Shteteve
Lajme

Një grua me iniciale L.K e ka ndarë një hall në rrjete sociale. Ajo ka thënë se i ka humbur telefoni iphone 6+ kujtim nga djali i saj ...
Comments Off on Një gruas i humb telefoni në shesh, thotë se e ka kujtim të djalit të vdekur
Lajme

Për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, janë zhvilluar disa aktivitete sportive. Në Shtëpinë e Kulturës “Isa Kastrati” u zhvillua turniri në pingpong për femra, ndërsa ...
Comments Off on Aktivitete Sportive për nderë të Pavarësisë
Lajme

Krerët e gjitha subjekteve politike parlamentare, në një takim të mbajtur sot në Zyrën e Bashkimit Evropian në Prishtinë, kanë arritur konsensus për ta votuar shumë shpejt marrëveshjen ...
Comments Off on Ekskluzive: Në zyrat e BE’së, arrihet konsensusi për votim të demarkacionit, vetëm VV kundër
Lajme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një konferencë për media ka thënë se marrëveshja për Demarkacion në mes dy presidentëve, është mashtrim. “Kjo deklaratë e Thaçit me ...
Comments Off on VV kërkon hetim parlamentar për Demarkacionin, e quan mashtrim deklaratën Thaçi-Vujanoviq