Kulture

Kulture

Kulture

Padyshim se ndër vendet më atraktive në Kosovë për t’u vizituar gjatë gjithë stinëve të vitit është edhe Maja e Kikës në komunën e Kamenicës. Gjithsesi mbresëlënese mbetet ...
Comments Off on Peisazh dimri nga Maja e Kikës, Arian Mavriqi sjell pamje që mahnisin (foto)
Kulture

Djaloshi i ri Liori nga Kamenica ka plasuar një këngë që ju mbushë plot me emocione e që do të jetë ekskluzive sonte për dashamirët e këngës shqipe. ...
Comments Off on Ekskluzive: Liori nga Kamenica lanson një këngë (spot) me mesazh shumë prekës për Divorcin
Kulture

Nëse dëshironi që Dasma/ahengu i juaj të incizohet në mënyrë profesionale, me kualitet të lartë dhe pajisje të teknologjisë së fundit, atëhere kontaktojeni “Maliqi Production në Kamenicë që ...
Comments Off on “Maliqi Production” Kamenicë (Vodeo)
Kulture

Gold AG është një ndër reperët më mirë në trojet shqiptare. Këngëtari njihet edhe si një artistë i devotshëm i fesë islame dhe praktikues i saj. Ndërsa së fundi ...
Comments Off on Gold AG: E dua Jezusin sepse jam mysliman
Kulture

Artisti i fotografisë Arian Mavriqi i cili po kontribuon shumë në eksplorimin e natyrës në Komunën e Kamenicës, sot ka sjellur disa fotografi të fshatrave Gmicë, Shahiq dhe Zhujë,  ...
Comments Off on Arian Mavriqi sjell disa pamje nga fshatrat Gmicë, Shahiq dhe Zhujë
Kulture

Sot do të shënohet Dita Botërore e Çajit. Kjo ditë do të shënohet edhe në Kosovë. Jeta Mehmeti nga “Trosha” tha se në periudhën e fundit është duke ...
Comments Off on Vushtrria dhe Podujeva e pinë më së shumti çajin në Kosovë!
Kulture

Këngëtari i mirënjohur në mbarë shqiptarinë Arian Agushi (Gold AG) në 25 vjetorin e vdekjes së babit tij, z.Xhemaludin Agushi ka shkruar disa vargje emocionuse, vargje këto të ...
Comments Off on Emocionale: “Gold AG” shkruan disa vargje për 25 vjetorin e vdekjes së babait tij.