Ka ndërruar jetë aktori që luajti “Tinky Winkyn” (Foto)

Ka ndërruar jetë aktori që luajti “Tinky Winkyn” (Foto)

- in Lajme
99
Comments Off on Ka ndërruar jetë aktori që luajti “Tinky Winkyn” (Foto)

Aktori që ka luajtur Tinky Winky në televizionin e fëmijëve të BBC-së, ‘Teletubbies’ vdiq në moshën 52 vjeçare për shkak të hipotermisë pasi u rrëzua në rrugët e Liverpoolit.

Simon Shelton Barnes, baba i tre fëmijëve nga Ampthill në Bedfordshire, ishte trajnuar si balerin dhe koreograf para se të merrte rolin si Teletabisi ngjyrë vjollcë, i njohur si Tinky Winky.

Ai ishte shprehur vite më parë në një intervistë duke thënë: “Fillova karrierën time si balerin dhe sapo kisha filluar të punoja si koreograf. Mendova se ishte një lëvizje e rrezikshme, por sigurisht u pagua

Roli i Tinky Winkyt është dalluar nga teletabisët e tjerë, ngase ai mbante gjithnjë me vete një çantë ngjyrë rozë.

Për vdekjen e tij, ngushëllime kanë shprehur shumë figura të njohur ndërkombëtare, si dhe fansa të serialit. /Telegrafi/

You may also like

Pas ratifikimit të Demarkacionit, Dhurata Hoxha tregon se kur mund të udhëtojmë lirshëm

Të enjten pritet që të qitet në votim