Archives by: Kamenicatv

Kamenicatv

2919 Posts 0 comments

About the author

Kamenicatv Posts

Lajme
Policia e Kosovës njofton se sot rreth orës 13:30, zyrtarët policorë nga Njësia Kundër Trafikimit me Narkotikë në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Gjakovës përderisa ishin në implementim ...
Comments Off on Policët e Kosovës gjuhen me armë zjarri gjatë aksionit anti-drogë…

Lajme
Kryesia dhe Grupi Parlamentari i Vetëvendosjes kanë filluar tashmë takimin e tyre të përbashkët për të diskutuar rreth problemeve në këtë parti. Duke hyrë në selinë e VV-së ...
Comments Off on Fillon takimi në VV, të pranishëm edhe të dorëhequrit (Foto/Video)

Lajme
Këshilltari i lartë i ish-kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, Besnik Berisha, ka thënë për Radio Dukagjinin se Mustafa është aktiv dhe në vetëdije të plotë por është jashtë aktivitetit fizik. Ai ...
Comments Off on E fundit: Mustafa është në vetëdije të plotë, nesër udhëton jashtë vendit për diagnostikim

Lajme
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), njofton të gjithë mësimdhënësit, nxënësit dhe prindërit se gjysëmvjetori i dytë i vitit shkollor 2017/2018 në të gjitha shkollat e Kosovës ...
Comments Off on Nesër (15 janar) fillon gjysmëvjetori i dytë në të gjitha shkollat e Kosovës

Lajme
Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ambasadës, bëhet e ...
Comments Off on Ambasada gjermane në Prishtinë ndryshon procedurat për vizë pune

Lajme
Shumë analistë të tregut presin që tregu i kriptovalutave të ketë rritje së shpejti. Javë më parë çmimi i Bitcoinit tregtohej me më shumë se 20,000 dollarë, ndërsa ...
Comments Off on Bëhuni gati për një shpërthim të vlerës së Bitcoinit, punëtorët e Wall Street pritet t’i investojnë bonuset e tyre

Lajme
Policia lokale gjermane ndaloi automjetet ushtarake për ushtrinë amerikane nga kalimi nëpër qytetin gjerman të Bautzen, pasi ata nuk kishin dokumentacion të saktë dhe u ngarkuan në rimorkio ...
Comments Off on Policia gjermane konfiskoi 6 tanke amerikane, nuk kishin dokumentacion! (Video)

Lajme
Kohët e fundit ka ndodhur një incident mjaft serioz në një dyqan të Apple, në Kairo. Një punonjës deri sa po rregullonte një Iphone X, sipas një ankese ...
Comments Off on Shpërthen iPhone X-i parë, lëndohen 7 persona

Lajme
Policia Kantonale e Cyrihut gjatë kontrollimeve që ka bërë të mërkurën në mëngjes në Ottenbach dhe Obfelden, ka arrestuar në raste të ndryshme, katër persona, shkruan polizeiticker.ch. Mes ...
Comments Off on Zvicrër: kapen dy kosovarë që po punonin në të zezë, ja çka i…

Lajme
Portali Telegrafi shkruan se Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie. Ndër të tjera, Kurti ka theksuar ...
Comments Off on Vetëm gjysma e deputetëve të VV-së në tubimin e Kurtit