Archives by: Kamenicatv

Kamenicatv

2919 Posts 0 comments

About the author

Kamenicatv Posts

Lajme
Forca e Sigurisë së Kosovës këtë vit pritet të pajiset me autoblinda e para të modelit amerikan HMMW. 10 autoblinda “Humwie” pritet të hyjnë në inventarin e FSK-së ...
Comments Off on Këto janë autoblindat e para që FSK pritet t’i marr këtë vit (Foto)

Kulture
Padyshim se ndër vendet më atraktive në Kosovë për t’u vizituar gjatë gjithë stinëve të vitit është edhe Maja e Kikës në komunën e Kamenicës. Gjithsesi mbresëlënese mbetet ...
Comments Off on Peisazh dimri nga Maja e Kikës, Arian Mavriqi sjell pamje që mahnisin (foto)

Lajme
Kryetarët e komunave që udhëhiqen nga Vetëvendosje nuk kanë marr pjesë në një takim që ka organizuar Ministria e Zhvillimit Rajonal e ku ka marr pjesë edhe kryeministri ...
Comments Off on Qëndron Kastrati, Shpend Ahmeti dhe Mytaher Haskuka nuk kanë marre pjesë në takimin me kryetarët e komunave të organizuar nga…

Lajme
Deputeti në Kuvendin e Kosovës, Labinot Tahiri është larguar nga Kryesia e Partisë së AKR-së në nivel qendror që nga dita e sotme. Ky është njoftimi i plotë ...
Comments Off on Labinot Tahiri jep dorëheqje

Lajme
Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë kryetari i Kuvendit komunal të Bujanocit, Këshillit Nacional shqiptar dhe lideri i LPD-së në Bujanoc Jonuz Musliu. Jonuz Musliu ...
Comments Off on Ndërroi jetë Jonuz Musliu, kryetari i KNSH, LPD dhe Kuvendit të Bujanocit

Lajme
Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në këtë bisedë telefonike, të dy presidentët trajtuan çështjet e ndryshme ...
Comments Off on Thaçi e siguron Vuçiqin se po punohet në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit

Lajme
Bitcoin për herë të parë ra poshtë vlerës së 10 mijë dollarëve që nga nëntori i vitit të kaluar, pas një rënie të vazhdueshme në dy ditët e ...
Comments Off on Bitconi vazhdon të zhvlerësohet, bie në 9 mijë dollarë

Lajme
Policia e Kosovës në Ranillug është njoftuar nga mirëmbajtësi i varrezave të këtij fshati se ka gjetur pranë rrethojave-murit të varrezave të fshatit, që gjenden në pjesën e ...
Comments Off on Ranillug: Pas më shumë se një vit, gjendet i vdekur një person!

Lajme
Policia e Kosovës me të gjitha njësitet e saja relevante është angazhuar në hetimin dhe ndriçimin sa më parë të rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, të ndodhur ...
Comments Off on Policia ofron 10 mijë euro shpërblim për ata që ofrojnë informacione për vrasjen e Ivanoviqit

Lajme
.lKreu i Iniciativës Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviq është qëlluar me armë zjarri në stomak, para zyrës së tij në Mitrovicë. Ivanoviq ka ndërruar jetë pas plagëve të ...
Comments Off on Vritet Oliver Ivanoviq