Archives for December 2, 2017

Daily Archives: December 2, 2017

Uncategorized

Në zgjedhjet lokale të tetorit kandiduan për kryetar komunash edhe disa politikanë të cilët tashmë kishin një ulëse në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Disa nga ta nuk arritën të marrin besimin e qytetarëve për të qeverisur me ...
Comments Off on Ja kur do ta lënë postin e deputetit Qëndron Kastrati e Mytaher Haskuka
Uncategorized

Inflamacioni i muskulit të zemrës (miokarditi) mund të shkaktojë edhe vdekjen. Cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje dhe kur është sporti i pashëndetshëm? Kundërshtarët e mjekes Ursula Hildebrant janë shumë të vegjël, shihen vetëm nën mikroskop. Megjithatë, ata ...
Comments Off on Kur sporti është i pashëndetshëm
Uncategorized

MUP ka njoftuar se ka bërë një ankesë ndaj vendimit të Interpolit që hoqi nga lista e të akuzuarve Ramush Haradinajn dhe 17 persona tjetër. “Në mënyrë për të kontrolluar listën ndërkombëtare të kërkuarve në Lyon (në selinë ...
Comments Off on Serbia dërgon ankesë në Interpol, kërkon që Ramush Haradinaj të futet përsëri në listë
Uncategorized

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në emisionin ‘Debat’ në RTK ka komentuar punën 100 ditore të qeverisë së drejtuar nga Haradinaj në koalicionin PAN dhe AKR. Sipas Hazirit, qeveria e tanishme nuk ka punuar sa duhet dhe siç ...
Comments Off on Nënkryetari i LDK-së fton Vetëvendosjen që ta rrëzojnë Qeverinë